info@ferforjeevi.com  (0533) 690 46 66 - (0216) 612 82 19
  GEOMETRİK ŞAMDAN MODELLERİ

  ŞAMDAN MODELLERİ

  Ferforje şamdanlar dönemin en eski zamanlarından beri büyük bir ihtiyaç sonucu doğmuşlardır. Şamdanlar mumları yerleştirmek amacıyla kullandığımız, geçmişte insanların ise avize olarak kullandıkları bugünkü dekoratif eşyalardır. Aslında şamdana sadece dekor amaçlı değil, güvenlik amacı ile de ihtiyacımız vardır. Mumları yerleştirdiğimiz ferforje şamdanların yine alt kısımlarda küçük iğneler ve etrafına sarılı ağızlıklar bulunur, bu da ferforje şamdanların güvenlik önlemleridir.  Bu ağızlık ve küçük sivri demirler sayesinde ferforje şamdanlar mumu dik tutar ve devrilmesini engeller.

  GEOMETRİK ŞAMDAN MODELLERİYLE EVİNİZDE YENİ ESİNTİLER

  Bugün yoğun bir şekilde dekor olarak kullanılan şamdan modelleri eskiden büyük salonları aydınlatmak amacıyla avize olarak da kullanılmaktaydı. Ferforje şamdan modelleri bugün yoğun olarak her alanda kullanılmaya başlanmıştır. Sadece dekor amacıyla kullandığınız ferforje şamdan modelleri pek çok model ve tarzda yapılabilmektedir. Tek ayaklı demir ve camla birleştirilmiş klasik modellerden, günümüzün modası haline gelmiş her yerde görebileceğimiz geometrik ve minimal modellere kadar çok kapsamlı ferforje şamdan üretimi gerçekleştirmekteyiz.

  Ferforje deyince akla gelen eskitme ve vintage modellerin üretimi de hala yapılmaktadır ve standart bir alıcı kitlesinin dışında son zamanlarda yoğun olarak tercih edilmektedir. Özellikle küçük kafelerden büyük standartlara sahip restoranların dizaynına ve lüks duruşuna katkı sağlan ferforje şamdanlar bugün hak ettikleri değeri görmektedir. Günümüzde iki tip ferforje şamdan yoğun olarak kullanılmaktadır bunlardan ilki eski tip vintage ve retro şamdan modelleri, ikincisiyse son zamanların modası haline gelmiş üçgen ve yuvarlak gibi minimal modellerdir. Minimal modeller daha modern tarzda mekanlara uyum sağlıyorken vintage ürünler elbette daha klasik ve retro tarzda mekanlara uyum sağlamaktadır. Özellikle son zamanlar da mat beyaz ve mat siyah ferforje şamdanların satışında yoğun bir artış yaşanmaktadır. Duvara monte edilebilen şık ve geometrik şamdan modelleri de evin her yerine hareket sağlayabilecek tarzda tasarlanmaktadır.

  FERFORJE ŞAMDANLAR VE ÜCRETLENDİRME

  Ferforje şamdanlar her zaman sıradan şamdan çeşit ve modellerine kıyasla kendi farkını ortaya koyacaktır. Çünkü ferforje şamdan çeşitleri diğer malzemesi farklı şamdan modellerine göre daha dayanıksız, daha kullanışsız ve daha az bir ömre sahiptirler. Ancak ferforje şamdanlar her model, tarz, motif, renkte yapılabilmesine rağmen dayanıklı, kaliteli, kullanışlı, sağlam ve yanmayan ürünlerdir. Ancak sıradan bir malzemeyle yapılan şamdan modellerinin yanmama ve uzun ömürlü kullanılabilme ihtimalleri ne yazık ki mevcut değildir. Ayrıca bugünkü sıradan şamdan modelleri ile ferforje şamdan modelleri arasında fiyat farkı yok denecek kadar azdır. Yani kullanışsız ve kısa ömürlü bir şamdan modeli tercih edeceğinize aynı fiyata ferforje bir şamdan elde edebilirsiniz. Ferforje şamdan modelleri ve fiyatlarımız standart bir fiyat kataloğuna sahiptir. Ferforje şamdan fiyatları hakkında bilgi edinebilmek için web sitemiz ya da telefon numaralarımız üzerinden, müşteri temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.